Sasildi Savu Suni!

Jums salst? Roku pirksti pat dūraiņos sāpēs dzinkst, kāju pirksti siltos zābakos raujas čokurā un zem ziemas mēteļa vējš tomēr pamanās izložņāt. Suņiem un kaķiem arī salst. Viņu kažoki apledo, ūsās lāstekas grasās augt un ķepu spilventiņos sāpju ugunskuri liesmo.

Sals, kas pārņēmis Latviju un tuvākajā laikā arī negrasās atkāpties, bet tikai pieņemsies spēkā, apdraud suņu un kaķu dzīvības! Mūsu dzīvnieki nav raduši pie tik ilgstoša spelgoņa, ko mitrums padara vēl grūtāk panesamu. Ja Ziemeļos mītošajiem suņiem un kaķiem pret bargām ziemām izveidojies pieradums – tajos platuma grādos dzimušie un augušie dzīvnieki siltumu spēj rast, pat ierokoties sniegā, – tad Latvijas suņiem un kaķiem tas var kļūt liktenīgs. Apsaldētas ķepas, organisma atdzišana, nāve nosalstot…

* Saimnieki, kuru suņi dzīvo telpās: aukstā laikā savu mīluļus pastaigas saīsiniet līdz minimumam!

* Saimnieki, kuru suņi dzīvo tikai ārā, tiek turēti ķēdēs: Jūsu dzīvniekus sals apdraud visvairāk! Suņu būdas ir kārtīgi jānosiltina. Būtiski, lai dzīvnieks negulētu tikai uz nomestām vecām lupatām. Ārā dzīvnieka guļvietas pamatā ieteicams ieklāt salmus vai sienu, kam virsū var uzklāt vilnas segu. Būdas ieejas priekšā jāpieliek bieza auduma „aizkars”, kas aizturēs vēja brāzmas un noturēs ķermeņa siltumu. Aukstā laikā tikai ārā dzīvojošu suni un jo īpaši ķēdē turētu dzīvnieku kārtīgi jābaro, palielinot tā barības devu, neizmirstot arī par dzeramo – ūdens suņa bļodā sasalst ļoti ātri, tāpēc vismaz divas reizes dienā dzīvniekam jānodrošina iespēja padzerties siltu ūdeni. Un, kad termometra stabiņš slīd pie mīnus 20 grādiem un zemāk, vismaz nakti āra suņi jāielaiž kādās telpās pārnakšņot!

* Lūdzam pilsētniekus sala laikā bez saimniekiem līdzās palikušos suņus, kas klimst ielās, vismaz naktīs nedzīt ārā no namu kāpņu telpām, šķūņiem un citām telpām! Nosalis suns nebūs agresīvs. Siltumā, sarāvies čokurā, dzīvnieks tikai gulēs, cilvēkus neapdraudot.

* Lūdzam rast iespēju arī ielu kaķus aukstā laikā ielaist kādās telpās vismaz nakts stundās. Ja tas nav iespējams, novietojiet pie peļu junkuru pulcēšanās vietām kaut kartona kastes, kurās dzīvnieki var patverties.

Šajā aukstajā Latvijas ziemā sasildīsim savus un arī svešus dzīvniekus!

Biedrība „LKF dzīvnieku aizsardzības grupa” vēršas pie Latvijas dzīvnieku saimniekiem un līdzjūtīgiem cilvēkiem.

Advertisements

3 responses to this post.

 1. Posted by resnais suns on janvāris 20, 2010 at 13:02

  Par sito blogu nezinaju. Kapec LKF grupa neversas ar so aicinajumu pie nopietniem masu medijiem? Uzinaju tikai no sap foruma.

  Atbildēt

  • Posted by patversme on janvāris 20, 2010 at 13:19

   Kas tad saka, ka nevēršas? Bet medijiem tas iet ilgāk, kamēr izlemj, kaut ko no NVO sektora publicēt vai nē. Biežāk jau nepublicē, cik novērots – taču tas vairs nav atkarīgs no paziņojuma autoriem.

   Atbildēt

 2. Posted by Katrīna on janvāris 22, 2010 at 11:38

  jā,es jau cenšos tās pastaigas samazināt, tomēr jūtu ,ka sunim vajag izskrieties – kā lai atriina šo jautājumu?

  Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: