Līči: 7 gadu cikla noslēgumā

Raksta Linda Zirdziņa, Juglas suņu patversmes administratore:

Rīgas pilsētas dzīvnieku patversme Līčos, ko jau vairāk kā 7 gadus apsaimnieko biedrība „LKF Dzīvnieku aizsardzības grupa” Astrīdas Kārkliņas vadībā, ir ne tikai iedzīvotāju, bet nu jau arī valsts galveno personu gana bieži apciemota vieta, lai adoptētu kādu dzīvnieciņu.  Tā pērngad par valsts pirmo kaķi kļuva 1,5 mēnesi vecs runčuks, kurš bija izmests Biķernieku slimnīcas teritorijā – viņu adoptēja Latvijas prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu.

Ziemā patversmē ieradās tobrīd ārlietu ministrs Māris Riekstiņš ar kundzi – viņiem likās, ka patversmē nonākušais aprikozu krāsas runcis ir viņiem pazudušais mīlulis. Diemžēl, lai arī līdzība bija liela, tas nebija Riekstiņu kaķis. Mājup aizbraucot tukšām rokām, ministra ģimene tomēr pēc pāris dienām sazinājās ar patversmi, lai izteiktu gatavību aplūkoto kaķi adoptēt, taču šoreiz Riekstiņus bija apsteigusi kāda ģimene no Līvānu puses, kur tagad mincis dzīvo.

Pirms mēneša, pēc TV sižeta noskatīšanās par pārpildīto pilsētas dzīvnieku patversmi, tajā ieradās Rīgas mērs Nils Ušakovs ar kundzi Jeļenu un adoptēja pusaugu kaķenīti, ko minces iepriekšējie īpašnieki pārceļoties bija atstājuši īrētā dzīvoklī. Apskatījuši visus tobrīd patversmē mītošos peļu junkurus, Ušakovi atrada mājvietas vēl divām kaķenītēm. Viena aizceļoja uz Jeļenas Ušakovas darbavietu – organizācijas “Mums pa ceļam” biroju, otra pie Ušakovu drauga.

Taču ar to vēl mēra vizītes pozitivā bilance nav izsmelta. Iepazinies ar Rīgas domes finansētas dzīvnieku patversmes stāvokli, kas ir vairāk nekā katastrofāls, pilsētas galva īsi un kodolīgi noteica: “Šeit nepieciešams remonts!”. Šoreiz politiķa solījums ticis arī turēts: pēc 7 gadu izmisīgiem lūgumiem kaut daļēji piemērot brūkošās telpas bezsaimnieku dzīvnieku izmitināšanai, patversmē norit remontdarbi!

Lai arī esam saņēmuši  satrauktus cilvēku jautājumus par to, kas notiks šajā patversmē, kad to vairs neapsaimniekos mūsu biedrība; kā turpmāk biedrība darbosies, esam pārliecināti, ka šādas izmaiņas nav nejaušas un noslēdz septiņu gadu ciklu, kas bieži tiek minēts kā posms cilvēka dzīvē, pēc kā beigām  jāveic būtiskas izmaiņas, jāizvērtē paveiktais. Esam priecīgi, ka vairāk laika un uzmanības varēsim veltīt citiem dzīvnieku aizsardzības jautājumiem, sabiedrības, īpaši jauniešu, izglītošanai, aktīvam darbam pie dzīvnieku palīdzības centra „Labās mājas” celtniecības pabeigšanas un (turam visi ķepas un īkšķus) atvēršanas!

Dzīvnieku patversmju apsaimniekošana nu reiz ir joma, kur darbs dara darītāju, tādēļ padomus necentīsimies dot, tos var iegūt vien dzīves un darba pieredzē. Vēlam izturību, spēku fiziski un emocionāli grūtajā darbā  stafetes pārņēmējiem, debitantiem patversmju apsaimniekošanā –  biedrībai „Dzīvnieku pansija Ulubele”.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: