Kas apmelo Juglas patversmi?

Ziņa par Ķekavas novadā atrasto suni ar sasieto purniņu (kurš ilgstoši šādi klaiņojis, līdz daļēji purniņš likās jau nopuvis) šokējoši pāršalkusi vai visu Latviju. Suni centās atrast un noķert daudzi cilvēki, līdz tas izdevās Latvijas dzīvnieku aizsardzības biedrības ļaudīm, kuri tad vērsās pēc palīdzības pie Juglas suņu patversmes. Suns nekavējoties – 10. decembrī tika nogādāts veterinārajā klīnikā Rīgā, kur viņš atrodas joprojām, saņemot nepieciešamo medicīnisko aprūpi.

Avots: biedrības “Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa” paziņojums

“Sunim uz purna ir brūces, kas izveidojušās no iegrauzušās elastīgās saites, pieļauju, ka šādi nosaitēts suns ir nodzīvojis vairākas nedēļas,” dzīvnieka stāvokli komentē veterinārārsts-ķirurgs Guntars Berķis. “No šī nosaitējuma,  kas izraisīja asinsrites traucējumus, izveidojusies tūska. Iespējams, saistaudi jau ir saauguši, līdz ar to uzpampums tik ātri nenoies. Uzskatu, ka šobrīd un vēl vismaz nedēļu – ja uz mani netiks izdarīts spiediens – sunim nekādas operācijas nav jāveic. Vismaz savam sunim to nedarītu un arī citiem klientu dzīvniekiem neieteiktu. Nekrotisku jeb atmirušu audu tikpat kā nav, brūce sulo, struto, bet āda ir rozā. Šobrīd dzīvniekam tiek ārstēta sastrutojoša brūce, ko regulāri tīra, kā arī tiek lietotas antibiotikas. Tikai tad, kad brūcē vairs nebūs strutu, varēsim sākt domāt par operāciju. Kā jau teicu – ne ātrāk kā pēc nedēļas. Arī cilvēkiem ar apsaldējumiem vai apdegumiem parasti plastiskās operācijas, rekonstruējot cietušās ķermeņa daļas, neveic ātrāk, pirms nav nogājusi tūska, sastrutojumi.

Suņa vispārējais veselības stāvoklis ir labs – lai arī ķermeņa temperatūra ir pie augšējās robežas – 38.9, tas ir normas robežās, viņš labi ēd, dzer, nokārtojas. Suns, kad viņam tiek tīrītas brūces, prieku par to neizrāda, taču arī neprotestē: nemēģina nedz kost, nedz rūc. Pie pavadas gan viņš nemāk iet, no tās baidās, krīt gar zemi. Ārā tiek iznests uz rokām. Suņa vecums – līdz pieciem gadiem.”

Dakteris Berķis uzskata, ka sunim būs nepieciešams veikt vien plastisko operāciju, rekonstruējot purniņu. Pastāv divi operāciju veidi: viena – vienkāršāka, kas atstās rētas, otra – kompleksā (jeb precīzāk – tās tad būs vismaz trīs operācijas), kas tikpat kā rētas neatstās.

Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa, kurai pieder Juglas suņu patversme, kategoriski noraida Ķekavas novada dzīvnieku patversmes „Mežavairogi” pārstāves izplatītos melus par to, ka cietušajam dzīvniekam netiek vispār sniegta vai netiek nodrošināta kvalificēta veterinārā aprūpe!

Mēs arī paziņojam, ka ne Juglas suņu patversme, ne veterinārā klīnika, kurā atrodas dzīvnieks, ne šīs klīnikas ārsti nav lūguši sabiedrību ziedot naudu dzīvnieka ārstēšanai.

Kategoriski noraidām izplatītos melus, ka suns pēc 14 dienām tiks eitanazēts – Juglas suņu patversmē, kas pastāv tikai no ziedojumiem, dzīvnieki uzturas tik ilgi, līdz atrod jaunas mājas. Iemidzināti tiek tikai izteikti agresīvi vai neārstējami slimi dzīvnieki, kas cieš sāpes.

Lūdzam arī sabiedrību neizvērst telefonisku teroru pret Juglas dzīvnieku aizsardzības grupas valdes priekšsēdētāju Astrīdu Kārkliņu, nemitīgi zvanot un sūtot apvainojošas īsziņas; neķengāt veterinārās klīnikas ārstus, kā arī neparalizēt Juglas suņu patversmes darbu.

Šis ir vēl nebijis gadījums, kad viena dzīvnieku patversme ar klajiem apmelojumiem vēršas pret citu dzīvnieku patversmi. Lēmumu dzīvnieku nodot Juglas suņu patversmē, kas jau strādā 11 gadus, pieņēma dzīvnieku atradušie un noķērušie cilvēki – un, tā kā dzīvnieks tika uzņemts patversmē, nodrošinot viņam nepieciešamo veterināro palīdzību, mums nav saprotama histēriskā vēlme par katru cenu dzīvnieku pārņemt Ķekavas novada patversmes “Mežavairogi” pārziņā, kuras darba pieredze šajā jomā ir mērāma divu gadu garumā.

Šobrīd sunim visvairāk ir nepieciešams miers, viņš nav nemitīgi jāfotografē, jāfilmē, jāvadā pa citām klīnikām, jārauj projām uz citu patversmi, radot viņam papildus stresu. Suņvīrs atrodas siltumā, mierīgā atmosfērā – klīnikā viņš dzīvo atsevišķā telpā, nav ne piesiets, ne ievietots būrī. Pēc vairāku nedēļu klimšanas pa sniegiem – bez iespējas paēst, padzerties, – beidzot dzīvnieks ir drošībā, siltumā, aprūpēts. Lūdzu, ļaujiet sunim veseļoties  – un, kad viņš būs pārcēlies uz patversmi un gatavs pieņemt apmeklētājus, gaidīsim ciemos. Ja suņa ārstēšanai patversmei būs nepieciešami līdzekļi, tad lūgsim sabiedrību palīgā. Pagaidām suņa dēļ lūdzam tikai vienu – mieru un labo domu spēku ātrākai veselības atgūšanai.

Advertisements

24 responses to this post.

 1. nabaga suns 😦

  Atbildēt

 2. Posted by Egita on Decembris 13, 2010 at 01:12

  Manuprāt, šobrīd nav nozīmes kurš kuru ir apmelojis… Pats galvenais ir palīdzēt šim suņukam atgūties un cerēt, ka ar viņu viss būs kārtībā. Tik pat svarīgi ir noķert to ļaunprātīgo cilvēku, kurš ir vainojams pie šī traģiskā gadījuma un saukt pie atbildības, jo cilvēks, kurš ir spējīgs uz ko tādu, nedrīkst palikt nesodīts! Tas ir zemiski, šādi rīkoties ar dzīvnieku, kurš ir bezspēcīgs pretoties. Ir jāsāk domāt par to, ka šādi cilvēki ikdienā nāk mums pretī pa ielu… un trakākais ir tas, ka šoreiz tas bija suns, bet tik pat labi, tas varētu būt arī cilvēks…

  Atbildēt

  • Posted by patversme on Decembris 13, 2010 at 01:21

   Tieši par to jau ir runa – gribam sunim palīdzēt un visu to arī darām, bet apmelojošais paziņojums tam traucē, mūsu darbinieki saņem zvanus ar lamām un tiek torpedēts darbs. Mūsu patversme darbojas uz brīvprātīgo darba pamata – ļoti žēl, ka viņiem par to vēl jāsaņem pārmetumi dēļ atsevišķu personu privātajām ambīcijām.

   Atbildēt

 3. Posted by futbols2n4 on Decembris 13, 2010 at 02:30

  Nu lai jau Dievs dod tam dzīvnieciņam izveseļoties un labu saimnieku atrast. Nesaprotu tos cilvēkus, kas pret nevainīgu radību tā izrīkojas. Ja reiz kāds ziedojums vajadzīgs, tad lieciet vien konta numuru. Kāds lats jau vienmēr atradīsies. Dievs dod veselību cietušajam suņukam un tiem cilvēkiem, kas par viņu rūpējas. Dzīvē viss labais un ļaunais nāks atpakaļ. Katrs tāpat pēc nopelniem saņems. Prieks, ka ir tādi cilvēki, kas savu laiku velta tiem, kam dzīvē grūti klājies. Vienalga, cilvēks tas vai suns, būtību nemaina. Tā turpināt!

  Atbildēt

 4. Galvenais, lai suņuks beigās vesels un nonāk labās rokās!

  Atbildēt

 5. ķekavas patversme acīmredzot grib reklāmu, jo sabiedrības uzmanība šim notikumam ir. :S

  Atbildēt

 6. Posted by Anete on Decembris 13, 2010 at 09:58

  turu ikšķus, lai suņuks izveseļotos un nonāktu labās mājās.

  Atbildēt

 7. Posted by Puucha on Decembris 13, 2010 at 11:52

  Un kā ar iesniegumu policijā? Cik noprotu tieši tā ir tā lielākā sāpe, ne suņuka atrašanās vieta un/vai ārstēšana.

  Atbildēt

 8. Posted by Daiga on Decembris 13, 2010 at 13:59

  Tas būtu mans vislielākais Ziemassvētku brīnums, ja suņukam izdotos veiksmīgi atveseļoties un, neskatoties uz šausmīgo pāridarījumu, joprojām nezaudēt uzticību cilvēkam!
  Un tomēr.. šobrīd gribētos zināt, kur tad paliks tā naudiņa, ko sabiedrība jau ir paspējusi noziedot klīnikai suņuka ārstēšanai? Un vai šis konta Nr. tiešām bija klīnikas konta Nr.?
  Patiesībā skumji mazliet.. Tu it kā vēli labu un mēģini palīdzēt, bet beigās notiek publiska kašķēšanās un ietekmes sfēru dalīšana.. Tad kam, lai tagad vispār tic?
  Lai vai kā, lai suņukam veselība un daudz prieka pilna gadu, ko dzīvot!

  Atbildēt

  • Posted by patversme on Decembris 13, 2010 at 15:36

   Izlasiet šī paziņojuma 6. rindkopu.

   Atbildēt

  • Posted by Linda on Decembris 13, 2010 at 18:24

   Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa līdz šim nav lūgusi sabiedrību ziedot naudu Ķekavas sunīša ārstēšanai.
   Ziedot naudu (uz privātpersonas (!!!) kontu) aicināja “Mežvairogi”.
   Bez saskaņošanas ar biedrību vai klīniku, tika ievietots arī klīnikas konts. Ir pārrunāts jautājumu par Ķekavas sunim saziedotajiem līdzekļiem ar klīniku un panākta vienošanās, ka no šīs summas tiks segti Ķekavas sunīša ārstēšanas izdevumi. Ja saņemto ziedojumu summa pārsniegs izdevumus, klīnika to izmantos Juglas suņu patversmes aprūpē esošo/nākošo dzīvnieku ārstēšanai.

   Atbildēt

 9. Posted by k. on Decembris 13, 2010 at 15:38

  Viņa stāvoklis ir tik stabils, ka viņš var atrasties klīnikā, kur nav ne stacionāra, ne diennakts aprūpes?! Ja jā, tad būšu mierīga. : )

  Vai A. Kārkliņa tomēr iesniegs iesniegumu policijā? Suņa notveršanas dienā viņa vēl īsti nezināja vai to darīs…

  Atbildēt

  • Posted by Linda on Decembris 13, 2010 at 18:08

   1. Iesniegums VP RRP Baložu iecirknim ir nosūtīts.
   2. Suņa veselības stāvoklis no veterinārmedicīnas viedokļa neprasa diennakts aprūpi. Suns uzņem ūdeni un atbilstošu barību pats, līdz ar to, tam nav jāveic šķidruma ievadīšana caur sistēmu. Dabiskās vajadzības tas arī kārto pats. Galvenā nozīme ir brūču tīrīšanai un apstrādei, lai mazinātu satūkumu, mazinātu iekaisumu un novērstu strutošanu. Paralēli tiek lietotas zāles iepriekšminēto procesu mazināšanai. Stacionārs ir īpaši aprīkota telpa klīnikā. Parasti tie ir sprosti (kas ari pareizi, lai novērstu dzīvnieku kontaktēšanos, ja pastāv infekcijas draudi utt.). bet SIA “Veterinārais serviss” sunim dota iespēja dzīvot vienam pašam aptuveni 20m2 lielā telpā, kur to neierobežo sprosti. Mūsuprāt, tas ir daudz labāks risinājums.

   Atbildēt

  • Posted by karlsons on Decembris 13, 2010 at 21:21

   lai tev sirds buutu mieriiga, panjem suni pie sevis 🙂

   Atbildēt

 10. Posted by LAILA on Decembris 13, 2010 at 19:17

  Prieks dzirdēt,ka suns ticis labās rokās..Lai turas!

  Atbildēt

 11. Posted by Daiga on Decembris 13, 2010 at 20:56

  Linda! Paldies par atbildi! Un man prieks, ka ar suņuku viss kārtībā!

  Atbildēt

 12. Posted by sweet on Decembris 14, 2010 at 00:50

  1. gribētu visus vaininieka meklētājus un nolinčot gribētājus rosināt aizdomāties, vai nepastāv iespēja, ka sunītis vienkārši pamuka??? un ka tā elastīgā saite bija uzsieta, lai ĪSLAICĪGI noturētu viņa muti ciet? Piemēram, kādas medicīniskas manipulācijas veikšanai?
  2. Par Danutas dzīvniekmīlestību jau vienreiz apraudājos, kad bija salikusi miruša kaķīša bildes savā albūmā šī dāma! It kā saimnieku meklēja, bet patiesībā vairāk izskatījās pēc PR. Goda vārds, nelabi sametās.
  Labs cilvēks palīdz un neklaigā par to, nerāda visiem šokējošas fotogrāfijas, it kā ar mērķi, lai tas vairs neatkārtotos.
  Vienmēr ir bijuši slimie, kas dara pāri vājākajam! Un kaķēni ar iztecējušām actiņām, miruši dzīvnieciņi un citas bildītes viņu izvēli neietekmēs!

  3. Policiju te pieminēja kāds. Viņi neko nedara! Manu kaķīti arī būtībā nogalināja, bet neviens netika sodīts, kaut vainīgo uzrādīju! Neesot noziedzīga nodarījuma sastāva, redziet! Lēmumu pārsūdzēju, un arī nākamajā instancē tas pats… Dzīvnieku liktenis šajā valstī kādam rūp tikai šova pēc.. izrādīties.. izreklamēties, kādi mēs labi un līdzjūtīgi..

  DZĪVNIEKU AIZSARDZĪBAS LIKUMS NEDARBOJAS!

  Visu cieņu Juglas patversmei. Paldies Jums par darbu! Veselību sunītim. Bet sensāciju medniekiem un lēta PR kačātājiem- fuj!

  Atbildēt

 13. Paldies ārstiem par pašaizliedzīgo darbu. Un lai viss izdodas un suns izveseļojas. Un prieks, ka ar suņuku viss ir kārtībā:)

  Atbildēt

 14. Posted by Sintija on Decembris 17, 2010 at 18:51

  ak šausmas. man nav ko teikt. ;(( ļoti žēl sunīša un to necilvēku vsp vjdzētu nogalināt. tas ir šausmīgi. augstu novērtēju glābējus, jums ir sirds. 🙂

  Atbildēt

 15. Posted by mara on februāris 18, 2012 at 23:43

  Tam cilvēkam arī vajadzētu ar gumiju aizsiet muti un izmest ārā pa sniegu klaiņot apkārt, lai jūt kā tas ir neēst un nedzert nedēļu 🙂

  Atbildēt

 16. Posted by Liana on februāris 12, 2014 at 17:31

  nabadzinss 😦

  Atbildēt

 17. Posted by Liana on februāris 12, 2014 at 17:34

  😦 😦

  Atbildēt

 18. Posted by Liana on februāris 12, 2014 at 17:35

  u ja es redzeju bildi:((

  Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: