Ķekavas Džekiņš veiksmīgi pārcieš operāciju

Veterinārārsts Guntars Berķis, kurš veicis operāciju, norāda, ka tā noritējusi veiksmīgi.

“Aizsietā cilpa suņa purnu bija burtiski pāršķēlusi uz pusēm, bet saišu gali – dziļi iegriezušies kaklā un skaustā,” saka Berķis. “Infekcija brūcēs un ap tām bija ļoti plaša. Pateicoties manai kolēģei Vitai Antonei, kura jau no pirmās dienas uzsāka intensīvu ārstēšanu, suns atveseļojās ātrāk nekā prognozējām un pirmo operāciju varēju veikt jau šodien. Ja paveiksies, šī arī būs vienīgā operācija. Taču pēcoperācijas periods vismaz mēneša garumā prasīs ilgu un rūpīgu darbu no visiem mūsu klīnikas darbiniekiem. Bez šūtajām brūcēm ir arī tādas, kurām jāļauj sadzīt dabiskā veidā. Liels izaicinājums būs nodrošināt, lai suns brūces neatplēstu dzīšanas procesā, kad tās sāks niezēt. Neviena no standartā pielietojamām metodēm nederēs, jo visas ierastās vietas, kurās šādas aizsargierīces stiprina, ir traumētas.”

Latvijas Veterinārārstu biedrības priekšsēdētāja Māra Viduža noliedz dzīvnieku aizsardzības organizācijas “Dzīvnieku SOS”, patversmes “Mežvairogi” un A. Borovkova juridiskā biroja “AB Grupa” izteiktos apvainojumus, ka suņa ārstēšana nav bijusi pietiekoši kvalitatīva.

“Suni vārda tiešajā nozīmē nēsā uz rokām no pirmās dienas kopš viņš nonācis veterinārajā klīnikā,” secina Viduža. “Dzīvnieku aizsardzības organizācijām būtu jācīnās par dzīvniekiem, nevis vienai ar otru. Ja šīs organizācijas būtu pielikušas tik lielu enerģiju šī nelaimīgā dzīvnieka noķeršanai, cik patērēja un joprojām patērē uz sūdzību rakstīšanu un citām nelietderīgām darbībām, tad suns būt atbrīvots no ciešanām daudz agrāk un ārstēšana tiktu uzsākta daudz ātrāk,” piebilst biedrības priekšsēdētāja.

Policija par šo gadījumu sākusi kriminālprocesu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku.

Pēc atmošanās no narkozes Džekiņš jau ieturējis pirmo maltīti. Ziņas par atveseļošanās procesu un foto ievietosim tiklīdz tas būs iespējams (respektēsim Džekiņu, viņa mieru un miegu – kas, kā zināms,  līdz gandrīz visām kaitēm).  Turēsim īkšķus par Džekiņa veiksmīgu un pilnīgu atveseļošanos!

Jūsu Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa

Advertisements

2 responses to this post.

 1. Kas tad nu policijai uznācis, ka sāk izmeklēt pat cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem? Parasti jau par tādām lietām, cik zinu, noklusē un nemaz necenšas neko lietas labā darīt.

  Bet nu tas ir apsveicami katrā gadījumā. Savas domas par to cilvēku, kurš ko tādu sunim ir nodarījis, es neizteikšu, jo negribu lamāties.

  Atbildēt

 2. Posted by Eliina on Decembris 23, 2010 at 23:33

  Lai tam, kas to speja nodarit, vieglas smiltis…
  Dzekinjam – pec iespejas atrak atveseloties un atgut dzivesprieku! :*

  Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: