Skumjā Zuze

Linda: Ir kārtējā sniegainā ziemas diena un kārtējā vizīte patversmē. Arī šoreiz turp dodos viena. Patversmes pagalmā sastopos ar Baronu, Bellu un Tīnu. Barons un Tīna ir noskaņoti ļoti draudzīgi un rotaļīgi, šķiet, ka grib mani nogāzt no kājām, lēkājot riņķī, kas Baronam, ņemot vērā viņa auguma apmērus, varētu būt pa spēkam.

Šodien patversmē ekskursijā bijuši skolnieki un ar lielu vairumu suņiem ir pastaigājuši. Man tiek nolemts pastaigai iedot vienu no patversmes jaunajām iemītniecēm – Zuzi. Esot mierīga un rāma, tieši tāpēc arī jāved ārā – lai izkustas.

Zuze ir vidēja auguma, melna ar zeltainiem lāsumiem, rāma un mierīga sune, kura man šķita nedaudz skumja.

Sunīte tiešām ir mierīga un pastaigājoties problēmas nerada, tikai man šķiet, ka viņa ir uzņēmusi konkrētu kursu, kurp doties – un brīžos, kad viņu ved citā virzienā, sastingst un nekust no vietas. Pirmajās šādās reizēs pakļāvos Zuzes iegribām un ļāvu vest sevi pēc viņas prāta, taču, kad jau maršruts sāka arvien attālināties no patversmes un vest dziļi iekšā Juglas privātmāju rajonā, kuru nepārzinu, nolēmu ceļa virzienu noteikšanu ņemt savā pārziņā. Zuze īsti negrib doties manā maršrutā, bet pēc nelielām pārrunām tomēr ir pierunājama. Pretīm nākošiem cilvēkiem viņa uzmanību nepievērš, vienīgi, ieraugot kādu suni, mazliet palēnina gaitu, tā kā mazliet nobijusies. Patversmē atgriežamies pēc aptuveni stundu ilgas pastaigas.

Aizvedot Zuzi viņas vietā, vēl uzkavējos patversmē un aplūkoju patversmes jaunos iemītniekus – to ir gana daudz, kādi pieci vai pat seši, to skaitā arī viens kaķis. Bet daļa no iepriekšējiem iemītniekiem, to starpā arī mani „draugi” Frīda, Berta, Grants un citi, ir patversmi pametuši – adoptēti un tikuši pie jaunām mājām!

No patversmes atvados ar solījumu nākamās nedēļas laikā atnākt biežāk, tātad iespējams, ka būs arī vairāk pastaigu stāstu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: