Pirmie Ziemassvētki ar Rikiju un Simbu

Pirmajos Ziemassvētkos ieplānota kārtējā vizīte patversmē. Šoreiz dodamies divatā ar Gintu, bet nu jau uz priekšdienām pastaigām pievienoties pieteikusies arī mana friziere Anda. Patversmes darbinieki pastaigai atkal piedāvā Rikiju un kompānijai līdzi dod Simbu.

stāsta Linda

Rikijs jau zināms – jāved pastaigā ar uzpurni. Simba ir viena no tām, kura dzīvo iekštelpās un kurai, nonākot patversmē, bija nepieciešama socializācija (sīkāk par tās iemesliem lasiet www.patversme.lv). Par Simbu mūs brīdina, ka varētu būt bailīga, tādēļ tiek dota kopā ar Rikiju, lai vismaz kāds pazīstamais būtu blakus.

Rikijs pastaigu iesāk ar purniņa bakstīšanu kupenās, tādējādi cenšoties atbrīvoties no uzpurņa. Šoreiz pret viņa darbībām vēršos ar stingrāku pieeju, stingri ceļot viņu aiz pavadas ārā no kupenām, šo darbību papildinot ar stingrām balss komandām. Tā kā Rikijs ir mācīts suns, tad viņš to saprot un pēc laika arī, manuprāt, nāk pie atziņas, ka mani jāklausa, un pastaiga var turpināties normāli, bez purna bakstīšanas kupenā.

Simba, kā jau teikts, ir bailīga, taču tajā pašā laikā jūtams, ka viņa baidās palikt viena, tāpēc turas mums vai Rikijam cieši blakus.

Izbridām aptuvenu ierasto maršrutu cauri mežam, šoreiz gan izvairoties no pļavas, kura ir piesnigusi un ne pārāk lielā auguma suņiem un arī mums pašiem varētu būt pārāk apgrūtinoši izbrienama. Jāņem arī vērā, ka iepriekšējā naktī bija lijis lietus un sniega virspusē izveidojusies sērsna. Biju jau noraizējusies, vai suņi nesagriezīs ķepas, bet vismaz pastaigas laikā šādas traumas nemanīju.

Pastaigas gaitā izbaudījām uz savas ādas iemeslus, kāpēc Rikijs jāved pastaigā ar uzpurni. Tas iesākās kā Rikija dauzīšanās pa sniegu – suns lēkāja un bija šķietami priecīgs, kad pēkšņi vienā brīdī metās Gintam kājās, mēģinādams iekost. Ņemot vērā uzbrukumu pavadošo suņa ņerkstēšanu, nopratu, ka tā nav vienkārši rotaļāšanās un Rikijs grib iekost, un šķita, ka uzpurnis, kas to kavēja, suni saniknoja vēl vairāk. Parāvu Rikiju prom no Ginta, un sekoja tāds pat uzbrukums man. Kamēr biju blakus, viņš nebija nomierināms. Pagāju prom no Rikija (protams,neatlaižot pavadu), kādu brīdi tā pastāvējām, viņš nomierinājās un varējām turpināt ceļu. Pastaigas turpinājumā nekas tāds vairs neatkārtojās un nekādas agresijas izpausmes no Rikija puses vairs nemanījām.

Staigājām atkal aptuveni stundu. Atgriežoties patversmē, pastāstījām par Rikija uzvedību, kas apbēdināja patversmes darbiniekus, jo tas ir galvenais iemesls, kas kavē Rikija iespējas tikt adoptētam, lai gan suņuks pēc skata ir ļoti glīts un pastaigu laikā ne reizi vien ir piesaistījis garāmgājēju uzmanību tieši ar savu izskatu.

Par Simbu gan varu teikt tikai to labāko. Lai arī mazliet bailīga, tomēr ļoti mīlīga sunīte, kura, manuprāt, alkst pēc cilvēka mīlestības un ātri pieķertos savam jaunajam saimniekam.

Informācija no patversmes:

Simba

Gadu vecā skaistulīte ir augumā maķenīt zem vidēja lieluma suņa. Ļoti mīlīga, draiska, tai pat laikā arī ar labām sardzītes iemaņām – svešinieki tiks aprieti ne pa jokam. Labi sadzīvo ar citiem suņiem, taču, ja kas nepatiks, piemēram, sugasmāsa pārāk aktīvi vedinās spēlēties vai sugasbrālis pietuvosies viņas bļodiņai, nekauņa dabūs trūkties. Var tikt adoptēta arī ģimenē ar maziem bērniem kā uz dzīvokli, tā privātmāju ar slēgtu pagalmu.

Rikijs

1,5 gadu vecais smuksunītis Rikijs apkartlūko pēc mājām, kurās ar suņuku nodarbosies: ies garās pastaigās, skriesies, spēlēsies, apmācīs aušīgo rējējiņu suņu dzīves gudrībām un tikumiem. Rikijam nepieciešami saimnieki, kas atbildīgi izturas pret suni mājās; ģimenē nav vēlama mazu bērnu klātbūtne. Dzīvespriecīgs, nebēdnīgs, maķenīt izlutināts smuksunītis.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: