Dūda un Reksis

Arī 2010. gada pēdējā dienā biju nolēmusi laiku veltīt patversmes apmeklējumam, man kompāniju pieteicās sastādīt kolēģe Dace, ar kuru vienreiz jau esam bijušas patversmē.

stāsta Linda

Iepriekšējās dienas pastaigas iedvesmota aizeju apsveicināties ar Taisonu, taču visa vakardienas labvēlība pazudusi un tieku aprieta tāpat kā iepriekš. Vēlāk, kad aizeju pie Taisona ar gardumiem,viņš mani vairs neaprej, taču ar vienu kārumu uzpirkt sevi ar neļauj un ir diezgan atturīgs. Suns ar savu raksturiņu, kas man patīk!

Dace piesakās vest pastaigā kādu jauku un mierīgu suni, man gan labāk patīk tie lielie un aktīvie.Pie tāda arī tieku – man piešķir Dūdu. Dacei tiek Reksis.

Dūda ir ļoti aktīva, enerģiska un rotaļīga, pēc skata un uzvedības līdzīga Larai, tikai augumā nedaudz mazāka. Vispār brīnos, ka abas pieminētās suņu meitenes, ņemot vērā viņu jautro dabu, vēl ir patversmē. Daces pastaigu biedrs Reksis ir pretstats Dūdai – rāms un mierīgs suns, bet laikam iepriekšējās dzīves pārdzīvojumu rezultātā diezgan bailīgs un tramīgs.

Mana pastaiga norit ļoti aktīvi, Dūda, kaut arī augumā ne pārāk liela, izrādās diezgan spēcīga un izturīga, pēc viņas aktivitātēm spriedu, ka mierīgi būtu jūdzama kamanās, spēka pietiktu tās vilkt. Visu pastaigas laiku pavadu Dūdai skriedama aiz muguras, savukārt Dacei nākas iet Reksim pa priekšu, jo Rekša piesardzīgums ir tik liels, ka viņš nejūtas droši, ja viņam kāds iet aiz muguras,tāpēc viņš izvēlas lēnītēm tipināt aiz cilvēka. Tomēr pastaigas laikā Reksis mazliet atraisās un laikam saprazdams, ka neko ļaunu viņam nedarīsim, vairs tik ļoti nevairās no mums.

Izstaigājamies kārtīgi, Dūda uz pastaigas beigām ir pat mazliet pagurusi un vairs nav tik aktīva. Kopumā abi suņi ir jauki, tikai ar Reksi vajag pavadīt kopā vairāk laika, lai iegūtu viņa uzticību, turpretī Dūda kļūs par labu draudzeni jau pirmajā tikšanās reizē!

Informācija no patversmes:

Dūda 

Vidēja auguma bēškrāsas sunīte vecumā līdz 2 gadiem tika atrasta Rīgas centrā – Lāčplēša un Baronu ielu stūrī, kur haotiski skraidīja kā pa ietvi, tā pa ielas braucamo daļu. Ap kaklu Dūdai – tā nokristīta patversmē – bija saplēsta melna auduma pavada, kā arī brūns ādas uzpurnis. No īpašniekiem pagaidām ne ziņas, ne miņas un, iespējams, arī nebūs. Dūdiņas uzvedība vedina domāt, ka sunīte audzināšanas nolūkos iekaustīta. Diezgan pašapzinīga rējējiņa, kas alkst pēc tuvības ar cilvēku. Var adoptēt dzīvošanai dzīvoklī vai privātmājā, kur nespieto mazi bērni. Starp citu, vārds Dūda sunītei ir kā kulaks uz acs – dūdotāja, dziedātāja, runātāja viņa ir liela, rējēja – tikai mēru.

Reksis 

5-6 gadus vecais Reksis ir sirdsgudrs suņvīrs. Nosvērts, mierīgs, savam cilvēkam pieķersies kā dadzītis – cieši, cieši mīļojot. Ideāli piemērots dzīvei lauku sētā vai privātmājā. Uzticams un nosvērts draugs. Ja man būtu opaps, Reksis kļūtu par viņa suni!…

Advertisements

4 responses to this post.

  1. Posted by Anita... on jūlijs 6, 2011 at 14:19

    mums vajag tadu suni ka Reksi!!!

    Atbildēt

  2. Posted by Jānis on jūnijs 26, 2012 at 16:24

    vai reksis ir vēl pieejams?

    Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: