Pastaiga ar Tūnu

9. janvāris. Ieplānots pirmais patversmes apciemojums šajā gadā. Bet pirms suņu vešanas pastaigā nolemts palīdzēt sniega tīrīšanā patversmes jaunajā kompleksā “Labās mājas”. Kompānija – es (Linda), Gints un 12 gadus jaunā māsasmeita Demija, kura dikti grib pastaigāt ar sunīšiem. 🙂

stāsta Linda

Iesākam ar sniega tīrīšanas darbiem, kas Demijai ātri apnīk, tādēļ atstājam vīriešcilvēku turpināt darbu un dodamies pie suņiem. Patversmes teritorijā jestri skraidelē “ķekavnieks” Džekiņš, kuru mums arī piedāvā vest pastaigā. Tā kā Demija ir mazliet piesardzīga pret svešiem suņiem, tad tiek nolemts pastaigā doties ar vienu suni.

Patversmes teritorijā Džekiņš ir draudzīgs, bet izejot ārpus tās, kļūst nedrošs un negrib ar mums nekur doties, visādi mēģinām viņu “pielauzt”, taču, kad tas neizdodas, dodamies atpakaļ un prasām pēc cita suņa, jo negribas ar varu Džekiņu vilkt pastaigā, gan jau citreiz.

Maiņas variantā mums piedāvā Tūnu – jauku, glītu suneni, kas izskatās pēc Vācu aitu suņa pusaudža, bet izskats ir maldinošs – Tūnai ir jau divi gadi. Pastaigas iesākumā Tūnu vedu es, kad esam nonākušas drošākā teritorijā – mežā, pavadu atdodu Demijai. Tūna uzvedas visnotaļ haotiski – brīžiem iet normāli, bet brīžiem grib skriet pretējā virzienā vai kaut kur meža biezoknī, sastingst un kļūst piesardzīga, pat no liela attāluma ieraugot citus cilvēkus.

Lai arī Tūna ir diezgan atturīga un neuzticas mums no pirmā acu skata, tomēr pastaiga ir izdevusies un mums abām rodas simpātijas pret šo suni. Pametot patversmi, Demija izsaka vēlmi vēl kādreiz atgriezties un iziet pastaigā ar kādu no suņiem.

Informācija no patversmes:

Divus gadus vecās Tūnas saimniekus krīze novedusi pilnīga izmisuma situācijā: saimnieks, lai tikai spētu atmaksāt kredītu par iegādāto dzīvesvietu strādā ārzemēs, viņa vecā māmuļa nonākusi slimnīcā, bet kaimiņi atteicās palīdzēt suni uz laiku pieskatīt. Ar smagu sirdi šie ļaudis šķīrās no Tūnas… Nu jau pārvarējusi pirmo izbīli un šoku par pēkšņajām pārmaiņām dzīvē, vilkveidīgā sunīte patversmē sāk atplaukt: rotaļīga, mīlīga, maigas dabas rējējiņa. Radusi dzīvot iekštelpās, līdz ar to adoptējama kā uz dzīvoklī, tā uz privātmāju ar iespēju dzīvot iekšā.  


Advertisements

2 responses to this post.

  1. я бы взяла её себе

    Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: