Mensons

Svētdiena – nākamā diena pēc pastaigas ar Baronu un Dūdu – ir ļoti saulaina lai arī vējaina ziemas diena. Šādā laikā būtu grēks sēdēt telpās, citu ideju par laika pavadīšanu svaigā gaisā nav, tāpēc atkal dodos uz Juglas suņu patversmi.

stāsta Linda

Šodien diskusijas par pastaigai dodamo suni ir atšķirīgas no tām, kas bija vakar, – tā kā esmu ieradusies viena, man var piešķirt tādu suni, kurš ar citiem sugas brāļiem nav draudzīgās attiecībās. Tāds ir suņu puika Mensons – viens no “svaigajiem” patversmes iemītniekiem. Pret savas dzimtes četrkājainajiem pārstāvjiem esot izteikti nedraudzīgs, bet ar jaunkundzēm vēl neesot pārbaudīts, tāpēc man jārēķinās, ka pastaigas laikā no tuva kontakta ar citiem suņiem labāk izvairīties.

Mensons ir vidēja auguma vilkveidīgs suns, diezgan spēcīgs, bet to neizmanto pret mani, līdz ar to nav grūti vedams (salīdzinot ar vakardienas pastaigu biedru – Baronu). Tā kā Mensons patversmē ir “jauniņais”, tad diezgan loģisks ir fakts, ka viņš savu tagadējo vārdu vēl neatzīst un uz to neatsaucas.

Par maršrutu neko jaunu pastāstīt nevaru, mērķis tas pats – mežs, kura takas aizved līdz Gaiļezera slimnīcas teritorijai. Mensons pastaigā ir diezgan disciplinēts, ne tik haotisks kā citi suņi, domājams, ka to var skaidrot ar viņa nobriedušo vecumu, vairs nav “bērna prātā” – pēc patversmes datiem sunim varētu būt ap 5 – 6 gadiem.

Pietuvojoties slimnīcas teritorijai, redzu, ka mūsu maršruta taciņu nosprostojusi kāda tante ar savu suni. Tā ir kundzīte omammas vecumā ar vidēja auguma vilkveidīgu suni, kurš (laikam jau kura – pēc šīs dienas novērojumiem) reizēm zobos nes milzīgu koka zaru, šo pārīti pastaigājoties satiekam ļoti bieži – katru otro reizi, ja pat ne biežāk.

Mensonu paņemu ļoti īsā saitē, lai neļautu kontaktu ar tantes suni un varētu paiet tam garām. Pēc Mensona reakcijas noprotu, ka tantes suns ir viņa, jo nekādas agresijas pazīmes no Mensona neseko, salīdzinot ar to, kā tas bija, vēlākajā pastaigas gaitā sastopoties ar vīriešu kārtas suņiem. Līdz ar to var domāt, ka ar jaunkundzēm Mensons varētu nebūt agresīvi noskaņots.

Izstaigājamies pa sniegotajām meža takām, nobrist no tām Mensonam ne pārāk patīk, kā tikko iebrien kādā kupenā, tā tiek meklēta tuvākā taciņa, lai sajustu cietāku pamatu zem kājām.

Tuvojoties patversmei, pretī mums nāk cita pastaigas delegācija no patversmes, kuras sastāvā ir arī suņupuika Sniedziņš. Mensonu jau laicīgi atkal paņemu īsā saitē, tuvāk pie sevis, un ne velti, jo seko dusmīga apriešanās no abu suņu puses. Vajag diezgan spēka, lai Mensonu noturētu, ko arī izdaru. Pienākot pie patversmes vārtiem, redzu, ka pastaigā tiks vests Barons. Spriežot pēc vakardienas Barona incidenta ar Beri un zinot Mensona attieksmi pret citiem suņiem, jau laicīgi paeju nostāk no vārtiem, lai nepieļautu suņu kontaktu. Par Mensonu neuztraucos, jo zinu, ka viņu varu noturēt, nelielas bažas rada Barons un viņa vedējs, kurš varētu nebūt gatavs rāvienam, ko suns varētu sagādāt. Bet vedējs ir vīrietis, līdz ar to spēka viņam pietiek noturēt Baronu, kā arī patversmes darbiniece apmetusi cilpu ap Barona vidukli, lai suns pastaigas laikā tik ļoti nerautos. Suņi mazliet parejas viens uz otru no attāluma, bet tas nav ilgstoši, un katrs dodas savā virzienā – Barons pastaigā, bet mēs ar Mensonu atpakaļ patversmē.

Lai arī vienmēr pēc pastaigām man patversmes darbiniece saka “Paldies”, man šķiet, ka es esmu tā, kurai tas būtu jāsaka, jo pastaigas ļoti noderīgas ir man pašai. Kur gan citur es veselu stundu varētu tāpat vien izstaigāties pa mežu? Šeit tas man ir iespējams, dodot vēl arī kādu labumu citiem, šajā gadījumā – patversmes suņukiem.

Informācija no patversmes:

Mensons

Patversmē vilkveidīgajam suņvīram dots Mensona kunga vārds, cerot, ka drīzumā labā barojuma rējējs atgriezīsies mājās un atkal varēs „nēsāt” savu īsto, šobrīd vien nezināmo vārdu. Suns par klaiņošanu netālu no skolas Siguldā tika „arestēts” un nogādāts patversmē. Saimniek, ved lūdzu savu foršo suni mājās!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: