Vasaras pastaigas

Esmu mazliet noslinkojusi un izlaidusi vienas pastaigas aprakstu, kad bijām aizbraukušas uz Patversmi ar frizierīti Andu. Īsumā varu izstāstīt – bijām izgājušas pastaigā ar Tūnu un Suri. Normāli staigājamie suņi, Suri mazliet aktīvāka, bet Tūna patversmes dzīvē mazliet iznīkusi – izkāmējusi un staigāt gāja ar pierunāšanu. Bet nu par aktuālo pastaigu.

stāsta Linda

Kādā karstā, saulainā darbdienas pēcpusdienā sēdos uz velosipēda un pēc ilgāka pārtraukuma devos uz patversmi. Pēc jaunās interneta mājaslapas informācijas jau zināju, ka atkal notikušas manāmas izmaiņas „štatu sarakstos” – daudz jaunpienācēju un gana daudz arī adoptēto suņu, piemēram, patversmē ilgstoši dzīvojošā Lara tikusi pie mājām, par ko liels prieks ne tikai man, bet domājams, ka arī viņas adoptētājiem, jo kā jau esmu iepriekšējos stāstos minējusi, Lara man šķita ļoti jautrs un dzīvespriecīgs suns!

Man pastaigai iedod Reno – suņupuiku ar plušķīgu sejiņu. Tieku brīdināta, ka suns ir gana spēcīgs un mīl ūdeni, bet peldēt viņam labāk neļaut, jo karstajā laikā pabiezais kažoks sasūt un uz ādas veidojas jēli laukumi, no kuriem noiet spalva. Viens tāds jau rēgojās pie Reno astes. Šī iemesla dēļ pastaigai izvēlos maršrutu, kur nav ūdens, lai lieki suni nekaitinātu ar ūdens tuvumu.

Staigājām mierīgi pa mežiņu, lai vēsāks, taču vēsuma dēļ bija jāziedo sevi odiem, ar tiem bija pilns mežs. Sakoda gan mani, gan Reno. Izstaigājām lielu līkumu pa mežu, sanāca noiet arī gar „kaķu kolonijām”, kur Reno man uzrīkoja lielu pārsteigumu – viņš ir pirmais suns, ar kuru nācies iet pastaigā, kurš pilnīgi nekādu uzmanību nepievērsa kaķiem, no kā secinu, ka viņš vai nu iepriekšējā dzīvē ir dzīvojis ar tiem kopā, vai arī .. nevaru pat iedomāties citu iemeslu. Katrā ziņā, šķiet, ka Reno derētu cilvēkiem, kuriem jau ir kaķi, varētu nebūt problēmu šiem zvēriem sadzīvot savā starpā.

Dēļ lielā karstuma un Reno šķietamā noguruma nolēmu tomēr maršrutā iekļaut kādu ūdenstilpnes apmeklējumu, lai ļautu sunim padzerties. Piegājām pie Gaiļezera krasta, bet nekāda dzeršana nesanāca, jo Reno brida ūdenī un labprāt būtu arī peldējis, ja vien es ļautu, saucu vien viņu krastā – ja jau nemāk dzert ar muti, tad paliks nedzēris. Spriežu, ka suns ir diezgan paklausīgs, jo lielu pretestību neizrādīja, kad saucu viņu ārā no ezera.

Atgriežoties patversmē darbiniece vaicāja, kā mums gāja un šķita diezgan izbrīnīta, ka suni nosaucu par mierīgu un paklausīgu, jo kāds puisis no pastaigas ar Reno esot pārnācis noguris un nosvīdis – dēļ suņa lielās aktivitātes. Tad nu nezinu, vai karstums Reno lika būt rāmākam vai kāds cits iemesls, kāpēc mana pastaiga ar viņu izvērtās savādāka?! 

Informācija no patversmes:

Reno

Vidējā auguma rudulis vecumā ap 4 gadiem bija kādas teritorijas sargs Carnikavā, līdz visi apsargājamie pazuda, suni atstājot likteņa varā… Draudzīgs, aktīvs un sirsnīgs suņvīrs, kurš atkopies līdzināsies teju vai plīša rotaļsunim.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: