Dina un Roks

Kamēr slinkoju ar rakstīšanu, sanāca divreiz iziet pastaigā ar vienu suni, kas dod iespēju šīs abas pastaigas apkopot vienā stāstā. Šis suns ir Dina. Jau iepriekš vienu reizi esmu bijusi ar viņu pastaigā. Abas reizes pastaigām izvēlos maršrutu, kur lielākas iespējas sastapties ar cilvēkiem un citiem suņiem – lai Dina pierod pie sabiedrības.

stāsta Linda

Dina

Pastaigas sākumā Dina ir drošāka, taču attālinoties no patversmes un manot, ka līdzi nenāk neviens pazīstamais, viņa kļūst mazliet tramīgāka – un šķiet, ka visu pastaigas laiku pavada stresā, nepārtraukti uzmanot apkārtni. Pāris reizes Dinas lielā piesardzība liek viņai sabīties un bēgt, vienā no reizēm viņa nobīstas no skaļiem pusaudžiem, otrā no augumā trīs reizes par Dinu mazāka pundurpūdeļa. Taču izbīļa brīdis nav ilgs, mazliet aprunājamies un ceļu turpinām. Bet vispār Dina citus dzīvniekus un arī cilvēkus ignorē, neizrāda nekādu interesi par tiem, izņemot vienu gadījumu, kad diezgan tuvā attālumā gājām garām kādam kaķim, tas sunei likās diezgan interesants. Īsti gan nezinu, ko viņa ar to būtu iesākusi, jo nepielaidu pietiekami tuvu.

Tagad jau par neatņemamu pastaigas daļu kļuvusi arī suņu cienāšana ar līdzpaņemtajiem našķiem, Dina ir ļoti kāra uz tiem. Tik kāra, ka salasa arī visādus atkritumus no zemes un ēd. Mēģinu viņu no tā atrunāt, taču mani centieni nav diez ko sekmīgi. Vienkārši nespēju novaktēt tos brīžus, kad sunei atkal jau kaut kas pazūd mutē.

Tuvojoties patversmei, Dina kļūst acīmredzami drošāka, pat palecas no priekiem, un pie patversmes vārtiem, ieraugot darbinieces, pavisam atplaukst un pat luncina asti.

Roks

Vienā no tām dienām, kad biju pastaigā ar Dinu, izvedu pastaigāt vēl vienu suni – Roku. Liela auguma suni, kura izskats vedina domāt, ka viņa senčos ir kāds rotveilers un varbūt arī vācu aitu suns.

Atklāti runājot, par Roku nav daudz, ko stāstīt – tik vien kā paslavēt. Pastaigā Roks uzvedas ļoti mierīgi un paklausīgi, neizmanto sava lielā auguma iespējas, pavadu nerausta un kopumā ir ļoti mīlīgs un patīkams suns!

Informācija no patversmes:

Dina

Trīsgadīgā Dina uzticību cilvēkam mirklī nedāvinās – tikai tad, kad ar darbiem būsiet pierādījuši, ka sunītei pāri nedarīsiet un viņu mīļosiet, Dina atplauks tik pat zeltaini, kā viņas kažociņš. It kā klusa, klusa sunīte, taču savus mīļos no svešiniekiem sargās, krietni un gana dusmīgi aprejot. Arī Dinai vispiemērotākās būtu mājas ar harmonisku vidi, kurās nav mazu bērnu. Var adoptēt kā uz dzīvokli, tā uz privātmāju.

Roks

Melojot, ka suns pieklīdis, rotveilera jauktenīti – četrus gadus veco Roku – īpašnieki slepus vēlējās piesiet pie patversmes vārdiem. Suņvīrs, kurš iepriekš mitis dzīvoklī, ir nosvērts, labdabīgs, šobrīd slīgs depresijā – raud ar asarām, neēd, skumst… Suns kā draugs tikai atbildīgiem saimniekiem.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: