SVARĪGI! Par pastaigām ar suņiem

Pēdējā gada laikā lielu atsaucību sabiedrībā, jo īpaši bērnu un jauniešu vidū guvis brīvprātīgo palīgu darbs dzīvnieku patversmēs. Pamatā tas nozīmē izvest pastaigās suņus. Juglas suņu patversme līdz šim centusies neatteikt nevienam interesentam, diemžēl šobrīd mums nākas veikt ierobežojumus, jo lielais potenciālo brīvprātīgo palīgu skaits brīžiem paralizē patversmes darbu, turklāt patversmē ir pārāk daudz suņu, kurus bērni un pusaudži vieni nevar vest ārpus teritorijas.

informācija no patversmes darbiniekiem

Turpmāk kā brīvprātīgie palīgi PASTAIGĀS AR SUŅIEM TIKS LAISTI JAUNIEŠI NO 16 GADU VECUMA DARBADIENĀS: 13.00 līdz 15.00 (atgriešanās laiks no pastaigas) vai 17.00 līdz 19.00 (atgriešanās laiks no pastaigas), BRĪVDIENĀS: 13.00 līdz 17.00.

BEZ LAIKA IEROBEŽOJUMIEM suņus pastaigās var vest PIEAUGUŠIE.

Un vēl. Lūgums uz suņu pastaigām NEIERASTIES LIELĀS – 5 UN VAIRĀK CILVĒKU KOMPĀNIJĀS, ja neesat gatavi pastaigu laikā no draugiem šķirties, vai AR VAIRĀKIEM MAZIEM BĒRNIEM VECUMĀ NO 3 LĪDZ 8 GADIEM. Dzīvnieku patversme nav atrakciju parks! Lielākā daļa patversmes iemītnieku ir tramīgi, viegli iebiedējami un, skaļas kompānijas sabiedēti, var iedzīvoties psiholoģiskās traumās, piemēram, paniskās bailēs no nepazīstamiem cilvēkiem vai bailēs atstāt pazīstamo patversmes teritoriju.

Lūdzu atcerieties, ka brīvprātīgā palīga darbs nav jautra brīvā laika pavadīšana, bet gan vēlme izdarīt labu – palīdzēt pārlaist stresa pilno laiku dzīvniekam, kurš uz nenoteiktu laiku ir zaudējis mājas un mīlošu saimnieku.

Advertisements

36 responses to this post.

 1. Posted by elīna on marts 25, 2011 at 11:44

  vai doties staidzināt suņus ir iespējams ,ja vēl ne reizi nēsmu palīdzējusi Juglas patversmē kā brīvprātīgā?Vai arī brīvprātīgo palīgu jau ir pārāk daudz?piemēram,vai šodien ir nepieciešams kāds brīvprātīgais vakara vai dienas pastaigām?

  Atbildēt

 2. Posted by patversme on marts 25, 2011 at 12:21

  Kā jau teiikts – zvaniet pa šeit pat 1 . lapā norādīto numuru un saskaņojiet

  Atbildēt

 3. Posted by Margrieta on marts 30, 2011 at 14:21

  Žēl par tik negatīvu rakstu 😦 Protams, saprotu, ka ne visiem ir pareiza izpratne un arī, vēloties palīdzēt, cilvēks var kaut ko saskādēt. Arī pati viesojos Juglas patversmē (esmu stipri pāri 15 – gadnieka vecumam), bet, izlasot, sajutos ļoti neomulīgi – tā kā vairs negaidīta tur. Manuprāt, par lielo atsaucību ir jāpriecājas un jādomā kādā veidā to virzīt “pareizajās sliedēs”, nevis pateikt “nenāciet”. Ir tik svarīgi jauniešiem šo mīlestību uz dzīvniekiem ieaudzināt! Un vai tiešām ģimene vai vien no vecākiem ar 2 maziem (5 – 8 gadīgiem) bērniem nedrīkst ierasties? Nereti tieši ģimenes ar bērniem ņem suni. Grūti iedomāties, ka uz patversmi nāk cilvēki ar sliktiem nodomiem. Varbūt tas ir tikai rakstiskās komunikācijas mīnuss, ka rakstīto var pārprast, bet man tiešām pēc šī raksta prasās pajautāt, cik gaidīti ir brīvprātīgie juglas patversmē?

  Atbildēt

  • Posted by info on marts 31, 2011 at 08:40

   Cien. Margrieta,

   Termins “brīvprātīgais palīgs” pirmkārt jau nozīmē palīdzību! Šobrīd patversmei nākas konstatēt, ka brīvprātīgie palīgi – tai skaitā paši bērni un nereti arī viņu vecāki – neizprot šo jēdzienu un tā pielietojumu praksē. Piemērs, kāds tēvs atved uz patversmi trīs 10-gadīgas meitas un grib tur atstāt trīs stundas, pats gan nepaliks. Patversmē nav neviena suņa, ko šīm mazajām meitenēm uzticēt izvest, jo viņas nenoturēs. Patversmē ikdienā strādā tikai divi darbinieki un ticiet, strādā nereti pat bez pusdienām. Patversme ir dzīvnieku pārbāzta un arī tās teritorija ārpus pastaigu laukumiem jāizmanto suņiem. Tātad trīs stundas tā vietā, lai apkoptu sasirgušu suni, tīrītu, mācītu iet pavadā pilnīgu bailuli, pa teritoriju nevar pārvietoties neviens suns un darbiniekiem jāizklaidē šīs meitenes. Un šis nav vienīgais tāds gadījums…

   Ievadīt “pareizās sliedēs” dzīvniekiem un patversmei kopumā darbadienās vidēji ap 25-30, brīvdienās nereti līdz pat 50 “brīvprātīgo palīgu”, daļai no kuriem nav nekādas pieredzes saskarsmē ar suņiem (un patversmes suņi nav tas pats, kas draugu dīvānā guļošais mīlulis!), kas vēlas staidzināt mierīgus suņus un lai tie ar dubļainām ķepām nesmērē drēbes, mazus bēnus negāž zemē un nebiedē, nav reāli. Jeb varbūt ir, bet tad šim darbam nepieciešams koordinators – tātad vēl viens cilvēks. Katru dienu nāksiet? Bez atalgojuma, darbdiena vai brīvdiena, lietus, sniegs, putenis, svelme?…

   Es un mani kolēģi nākam dzīvnieku dēļ, bet nevis tāpēc, lai vecākiem būtu kur uz trim stundām atstāt bērnus. Tāpēc šobrīd mēs veicam ierobežojumus, neatsakot pieaugušiem cilvēkiem, kuru spēks un prātīgums mums noder. Neatsakām arī ģimenēm ar bērniem, taču veicot ierobežojumus, proti, lai bērnu nebūtu tik daudz un viņi būtu tajā vecumā, kad apzinās, ko dara, kā komunicē ar suni un, lai pastaigas laikā drošībā būtu visi – bērni, suņi, vecāki.

   Starp citu, Rietumeiropas valstu patversmēs, kā arī patversmē “Dzīvnieku draugs” pastaigās suņus vest var tikai no 18 gadu vecuma un it kā tikai trakumsērgas vakcīnu saņēmuši ļaudis. Ir jāsaprot, ka patversmes ir dzīvniekiem, nevis brīvprātīgajiem palīgiem vai vieta, kur iemācīties mīlēt un līdzjust četrkājiem. Tas jāmāca ģimenē, lai ar savu roku varoši un lietderīgi pieliktu, dotos palīgā patversmes dzīvniekiem.

   Atbildēt

   • Posted by kiko on marts 31, 2011 at 13:49

    Mans četrkājainais draugs pāris gadus jau citos medību laukos, bet tik ļoti pietrūkst tieši pastaigu, rotaļu un tās pozitīvās enerģijas, ko spēj dot tikai suns. Pašreiz suni atļauties nevaru, tāpēc iespēja izvest pastaigā kādu patversmes iemītnieku likās ļoti pievilcīga. Nav man bail no dubļainām ķepām un citām četrkājaino izdarībām, saprotu, ka tas nav izklaides pasākums, tomēr neesmu nekāds eksperts saskarsmē tieši ar patversmes suņiem. Izlasot šo rakstu, arī man, kā saka, dūša saskrēja papēžos.

 4. Posted by Kristīne on marts 31, 2011 at 14:35

  Ļoti normāls un saprotams raksts! Tie, kuri grib palīdzēt kādam nelaimīgam suņukam atgūt uzticību cilvēkiem, ziedojot savu laiku un intereses dzīvnieka labā, dodas uz patversmi, bet tie, kuri grib pavadīt brīvo laiku jautrā kompānijā, smejoties, dauzoties un visādi citādi ampelējoties, dodas uz ūdens atrakciju parku, Lido vai citām publiskām izklaižu vietām. Manuprāt, patversmes raksts ir tapis tādēļ, ka daļa cilvēku vieglprātīgi ir iedomājušies, ka patversmes dzīvnieki ir paredzēti viņu atpūtai un izklaidei, nerēķinoties ar dzīvnieka jūtīgo un emocionālo dabu. Pietiekoši daudz piemēru jau redzēts Zooloģiskajā dārzā, kur mīlošs tētis baida mazos surikātus vai kaciņa pērtiķīti, lai tikai bērniem būtu jautri…
  Mīļās meitenes, beidziet mēģināt starp rindiņām saskatīt savus mazos kompleksiņus 😉 un droši dodietes palīdzēt patversmes dzīvnieciņiem.

  Atbildēt

 5. Posted by Liena on aprīlis 16, 2011 at 23:46

  Nav, nav jābaidās, tikai ar labam domām jādodas pie šiem mīluļiem. Kad iziesiet pastaigā – labi jutīsiet, ko sunītis vēlās. Vai padauzīties, vai paklusēt kopā, vai tikt glaudīts, vai vienkārši iet blakus un īpašu kontaktu nedibināt. Galvenais ar labiem nodomiem, pozitīvu enerģiju, ko viņiem dāvāt un mīlestību. Tikai uz priekšu! Es arī ilgi baidījos, bet pēc šodienas pastaigas, nesaprotu – no kā.

  Atbildēt

 6. Posted by Elfa on maijs 12, 2011 at 20:27

  Sen biju dzirdējusi, ka varot vest pastaigā suņus, nesen atcerējos, tā vien gribējās aizbraukt! Bet tikai vasarā paliek 16. Žēl..

  Atbildēt

 7. vai 17 gados nepieciešama vecāku atļauja?

  Atbildēt

 8. Posted by Ieva on jūnijs 17, 2011 at 17:39

  vispaar jauki. Patversmee iegriezos biezhi, jo ar sunjiem bija izveidojies labs kontakts. Bet man ir 15 un liidz ar to naaksies mekleet citu patversmi uz kuru braukt. Diemzheel. Domaaju ka Ulubellee nav ” taadi ” ierobezhojumi!

  Atbildēt

  • Posted by Linda Z on jūnijs 17, 2011 at 18:18

   Ja Ieva bieži nākusi uz patversmi, sadraudzējusies ar patversmes iemītniekiem, tad noteikti nevajadzētu būt problēmām draudzīgi aprunāties ar administratori par šo jautājumu.
   Cilvēka atbildības, uzvedības līmenis vai zināšanas par suņiem, protams nemainās tajā vienā dienā, kad cilvēkam aprit 16 gadi. Ja līdz šim viss bijis kārtībā, tad Ieva droši var turpināt nākt pastaigās ar suņiem.

   Atbildēt

 9. Var suņu vest ārā no 13 gadu vecuma?

  Atbildēt

 10. […] P.S. svarīga informācija par pastaigām: [saite] […]

  Atbildēt

 11. Posted by Agita on novembris 2, 2011 at 17:05

  Bet vai tiesaam es nevareetu aiziet peec skolas un izvest kaadu suni.
  Es saprotu ka suniem ir bailes, bet vai tad obligaati ir jaabuut no 16 gadu vecuma, paslaik man ir 13 gadu.

  Atbildēt

 12. Posted by arī brīvprātīgā on novembris 25, 2011 at 19:01

  Cik tas ir absurdi, ka patversmēm regulāri jātaisojās šo ļoti patversmē strādāt gribošo bērnu un jauniešu priekšā. Itsevišķi tie, kuri grib atnākt padzīvoties ar sunīšiem, pastaigāties, pamīļoties. Vai kaimiņmājas pagalmā arī var ieiet padzīvoties, aiziet pastaigā ar kaimiņu suni? Kapēc liekās, ka patversmē ar tiem tik dažādo likteņu suņiem gan var? Brīvprātīgais ir tāds, kurš dara to, ko vajag, nevis to, ko gribās. Kad vajag sēdēt uz tirgiem ar kaķēniem, kad vajag izauklēt mazos zvēru zīdaiņus, tīrīt kakainos voljērus, kad aicinām izglītot sabiedrību, taisīt lekcijas saviem klases biedriem par dzīvnieku lietām-tad gan nav gribētāju.Es arī visu mūžu esmu mīlējusi dzīvniekus, bet manā jaunībā nevarēja gribēt rosīties pa patversmi. Tas nenozīmē, ka nevar izaugt par normālu dzīvniekmīli. Nu nevar visi gribētāji izrosīties pa patversmi-cik ir patversmju un cik ir gribētāju. Vai slimnīcā arī var iet katrs ārstam par palīgu, skolā skolotājam asistēt? Kapēc patversmēm tiek uzlikts šīs sabiedriskās vietas tēls? Ļaujiet profesionāļiem darīt savu darbu un dariet, brīvprātīgie, tos darbus, kurus patversmes darbinieki varētu nedarīt, lai paliktu vairāk laika ņemties ar suņu sagatavošanu adopcijai, piemēram. Esmu apzvanījusi vairākas patversmes, interesējoties par brīvprātīgo skaitu. Izrādās-katrā patversmē ir pa tikai vienam vai dažiem, atkarībā no patversmes lieluma, vērtīgiem brīvprātīgajiem. Un tas uz to lielo zvēru mīļu skaita.Piedodiet, zinu, ka jums nepatiks, bet tāda ir realitāte.

  Atbildēt

 13. Posted by ilgstošais brīvpratīgais on novembris 26, 2011 at 14:02

  Žēl ka mums nav tādas vietas, kur bērni var dalīties ar mīlestību…
  Žēl ka patversme nevēlas palīdzēt, kādam bērnam atklāt sevī šīs spējas…Un tad kad šie bērni,kas ir redzējuši patversmi “no iekšas” savā dzīvē paus savadākas idejas, pilnīgu citu skatienu- veidos arī apkārt sev savadako uzskatu- kas mainīs nākošo paaudzes sabiedrību.
  Ja, starp brīvpratīgiem daudzi tie, kas traucē, daudzi, tādi un tādi…bet aizliedzot pavisam nākt palaidīs garām arī tos kuri REALI turpmāk palīdzēs!
  Daudzi kas ir atnākuši uz patversmi 14 gados ir palikuši līdz … un tie šobrīd REALIE CILVĒKI KAS ir AR VISU SIRDI IEKŠĀ! Jo tieši šajā vecuma 13-14 veidojas līdz galam melns/balts …
  Nevienam nav jataisnojas…

  Atbildēt

  • Posted by Džerijs on novembris 26, 2011 at 14:32

   Atļaušos nepiekrist. Bez šaubām, ir jau jauki, ka kāds māca šīs iemaņas utt. Bet patversmes PRIMĀRĀ funkcija ir dot patvērumu dzīvniekiem, nevis audzināt bērnus – un te daudzējādā ziņā tomēr piekrītu komentētājai, kas rakstīja ar niku “arī brīvprātīgā”.

   Atbildēt

 14. Posted by Linda on novembris 26, 2011 at 19:03

  Darbs ar brīvprātīgaiem, nenoliedzmi ir ļoti svarīgs ikvienā nevalstiskajā organizācijā, neatkarīgi no tās mērķiem un uzdevumiem. Brīvprātīgie ir tie, pateicoties kuriem biedrības var realizēt savus mērķus. Tomēr ikvienam jāapzinās, kā jau pilnīgi precīzi iekomentēja Džerijs, patversmes primārā funkcija ir aprūpēt dzīvniekus. Lai mēs atrastu laiku, līdzekļus ikvienai citai aktivitātei-skolu apmeklējumiem, projektu nedēļām, sabiedrības izglītošans akcijām, kaut vai uz pirmo skatu tik elementārai lietai kā sižeta filmēšanai par patversmi, IR jāpiesaista papildus cilvēki vai arī šajā laikā darbinieks NEVAR veikt savus TIEŠOS pienākumus.
  Tādēļ ļoti aicinām mums pievienoties cilvēkus, kuri vēlētos koordinēt un organizēt citu brīvprātīgo darbu. Pavisam īsi, ko šī brīvprātīgā palīdzība nozīmē. Pirmkārt vēlēšanos strādāt ar cilvēkiem. Otrkārt, pašam pilnīgāk iepazīt patversmes darbību, visus patversmes iemītniekus. Treškārt, šāda brīvprātīgā palīdzība prasa regularitāti (jo ik reizi jābūt kursā par visu kas notiek patversmē, jāpārzina patversmes darba kārtība u.t.t.). Reāli tas nozīmē nākt talkā vismaz vienu dienu katrā nedēļas nogalē visu patversmes darba laiku 10-18, jo nedēļas nogales ir spraigākās apmeklētāju un brīvprātīgo dienas.

  Vairāk informācijas par brīvprātīgo koordinatoru “vakanci” 🙂 var saņemt rakstot uz linda@patversme.lv

  Atbildēt

 15. Posted by Elza on novembris 29, 2011 at 22:21

  Līdz cik cilvēkiem var nākt staidzināt suņus

  Atbildēt

  • Posted by Linda on novembris 30, 2011 at 11:00

   Sveiki, Elza! Vēlams kompānijas ne lielākas par 3-4 cilvēkiem, kas vēlas doties pastaigā kopā. Tik pat labi ir iespēja 4 cilvēkiem, kuri atnākuši kopā, sadalīties pa 2. Nav patversmē daudz suņu kompāniju, kas sastāv no 4 suņiem, turklāt visi labprāt un kārtīgi dotos pastaigās.

   Atbildēt

 16. Posted by Ieva on februāris 7, 2012 at 20:15

  Ja es vēlos pastaigāties ar kādu no patversmes suņiem un man ir 12 gadi man to vajadzētu darīt kopā ar kādu pieaugušo (piemēram tēti vai mammu) vai pastaigā es varētu doties pati.??

  Atbildēt

  • Posted by linda on februāris 8, 2012 at 11:36

   Sveika, Ieva!

   Jā, līdz 16 gadu vecumam pastaigā jādodas kopā ar kādu pilngadīgu cilvēku. Noteikti kopā ar mammu vai tēti izdosies jauka, veselīga ziemas pastaiga mežā! 🙂

   Atbildēt

   • Posted by Ieva on februāris 8, 2012 at 16:12

    Ja es vēlētos piemēram šajās brīvdienās aizbraukt pastaigāties ar kādu no patversmes suņiem man būtu vispirms jāsazinās ar patversmi un norunāt no cikiem līdz cikiem es to varētu izdarīt, vai nav vajadzība informēt par savu ierašanos.??

 17. Posted by elīza on marts 15, 2012 at 12:14

  No 13 gadiem nevar?
  ļoti patīk suņi pašai ir viens-labradors…
  Gribētu ļotii darbu vasarā, jau ilgi nevau to atrast!

  Atbildēt

 18. Posted by Evija on augusts 2, 2012 at 00:30

  Pastaigā ar suni var doties ar vienam pašam?

  Atbildēt

 19. Posted by Jānis on novembris 12, 2012 at 12:15

  Man ir draugi kuri ik pa laikam noziedo savu dārgo laiku lai aizbrauktu uz patversmi un palīdzētu kādam mīlulim kā vien spēj… man likās tīri forši tā darīt labu , šodien pirmajā atvaļinājuma dienā ienāca prātā doma ka es arī tā varētu , no suņiem nebaidos un sasmērēšanās būtu tā mazākā bēda …. domāju nu pa cik nekad tur neesmu bijis piesauktu vēl kādu , teiksim kādu draugu vai draudzeni , kopā aizbrauktu , izstaidzinātu suņus un pēctam mājupceļā padalītos ar to gandarijumu kad darīts kas labs un pastāstītu viens otrams kās nu kuram tika iedots suns. Tad izdomāju , ka laikam prātīgi būtu internetā atrast kādu info vairāk , jo varbūt tur tā bez maz pēc pieraksta vai kā tā … bet nu uzejot šo lēto blogu un palasot ko te raksta , sapratu ka ne mani ne manus draugus tur vispār negaida… un visa mana lielā vēlme palīdzēt ir zemē metama …. un nevajag atrunāties par kautkādiem izņēmumiem kad cilvēks atved 3 mazus bērnus , kad tā notiek tad arī pasakiet ka viņiem te nebūs ko darīt un diemžēl maisīsies pa kājam lai aizved uz zoodarzu ja grib….. nevis paņemiet viņus uķināt un tad visu mūžu stāstiet cik te cilvēki slikti …..paši vainīgi ka uzņematies ko nevarat pavilkt … un vēl spļaujat acīs tiem kuri grib palīdzēt ….
  Īsāk sakot liels FUJ tam kas šo lapeli atvēra …. es laikam tā arī nekad neaizbraukšu uz patversmi tikai tādu cilvēku dēļ kā jūs… !

  Atbildēt

  • Posted by patversme on novembris 12, 2012 at 14:09

   No Jūsu komentāra tā arī netop skaidrs, kas tad Jums īsti nepatīk – lapa, tajā publicētā informācija vai pašas patversmes darbs. Jo it kā lamājat lapu, bet par to, ko dara (vai nedara) pati patversme. Bet lapa ir tikai vieta, kurā tāds pats brīvprātīgais publicē to, kas nāk no patversmes vadības vai citiem brīvprātīgajiem – un savukārt tādu “labo cilvēku” komentāru dēļ kā Jūs pāriet vēlme mums….

   Atbildēt

 20. Posted by Agnese on marts 15, 2013 at 18:07

  Nejauši pameklējot tālāk atradu šo blogu un nespēju saprast, kādēļ pie šī ieraksta tik daudz negatīvu komentāru. Jāsaka, ka vēl gan ne reizi neesmu bijusi palīdzēt ar suņu pastaigām, bet pēc šī raksta mana vēlme nemazinās. Spēju saprast darbiniekus, kas dara savu darbu profesionāli un tiek regulāri pārtraukti neapzinīgu apmeklētāju dēļ, kuri, visticamāk, ieradušies neko ļaunu nedomājot. Nezinu kāda ir sistēma, varbūt ir iespēja uz vietas būt kādam administratoram, kurš nodarbojas tieši ar šādām lietām un saprotoši atsaka un mierīgi izglīto, bet saprotu, ka tas rada liekas izmaksas un droši vien jau tā trūkstošus cilvēkresursus.

  Mazliet jocīgi šķiet daži negatīvie ieraksti, kur cilvēks ir gribējis tik labu un jauku darbiņu darīt un te pēkšņi tāda agresija, dusmas un zākāšanās.

  Bet kopumā – paldies Jums par lielisko darbu un jāsaka, ka savos 20+ būšu nostabilizējusies finansiāli, lai palīdzētu vairāk. Domāju, ka tuvākajos mēnešos aizbraukšu ciemos, tad jau redzēs, kā veiksies ar pastaigām un ir vēl daži veidi, kā varētu palīdzēt.

  Veiksmi darbā un uz tikšanos! 🙂

  Atbildēt

 21. Posted by Vanda Alise on janvāris 17, 2016 at 02:50

  Kāda veida atļaujas no vecākiem būtu nepieciešamas lai vestu suņus pastaigās/ ar roku rakstītas vai kāda speciālas/?
  Vai būtu jāziņo laicīgi un kaut kas jāsaskaņo pirms braucu ar velmi izvest pastaigā?

  Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: